Najpiękniejsze trasy świata

Droga A535, Wielka Brytania

...

 

Droga zwana The Cheshire Drive to 16-kilometrowy pas łączący miejscowości Holmes Chapel i Alderley Edge w północno-zachodniej Anglii. Droga wiedzie przez malowniczą dolinę w hrabstwie Cheshire, a charakteryzuje ją niezwykła krętość i falistość, bowiem do pokonania jest aż 19 ostrych zakrętów. Znakiem rozpoznawczym na trasie jest ruchomy teleskop Lovella o średnicy 76 m, należący do obserwatorium radioastronomicznego Jodrell Bank.

 

 

 

 

 

tekst oraz zdjęcie: http://podroze.onet.pl/

Droga Flüelapass, Szwajcaria

...

 

Położona na wschodzie Szwajcarii droga łączy alpejskie miasta Davos i Susch na odcinku 28 kilometrów i wysokości 2382 m nad poziomem morza i biegnie przez przełęcz Flüela. Droga pnie się w górę pomiędzy zakrętami, które w wielu miejscach przechodzą w bardzo wąskie przesmyki. Punkt kulminacyjny tej trasy prowadzi do tarasu, z którego można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, na czele z położonym w dolinie jeziorem Davorsee.

 

 

 

 

 

tekst oraz zdjęcie: http://podroze.onet.pl/

Droga DN7C, Rumunia

Drynda 2015

 

Droga Transfogaraska liczy 26 km i jest drugą po Transalpinie najwyższą brukowaną drogą w Rumunii (2034 m n.p.m.) i przecina Góry Fogarskie z północy na południe. Łączy miasto Sybin z Pitesti, a najbardziej widowiskowa jest od strony północnej. Trasa przebiega też przez zaporę o wysokości 160 m na rzece Ardżesz, która tworzy jezioro Vidraru. Na drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h i w wielu miejscach szybsza jazda jest absolutnie niemożliwa.

 

 

 

 

tekst oraz zdjęcie: http://podroze.onet.pl/